واقعاً برای یک شرکت کوچک برای دریافت گواهینامه ISO 9001 چه چیزی لازم است؟

صدور گواهینامه ISO 9001 برای مشاغل کوچک در نگاه اول پیچیده و دشوار به نظر می رسد. اما شهرت نامناسب استاندارد صرفاً درک نادرست از الزامات انطباق و صدور گواهینامه ISO 9001 است. استفاده عملی از سیستم مدیریت کیفیت برای مشاغل کوچک به سادگی از آنچه یک شرکت قبلاً توسعه داده است استفاده می کند، آن را به طور مناسب مستند می کند و در صورت لزوم آن را بهبود می بخشد.

هنگامی که فرآیند دریافت گواهینامه ایزو 9001 به درستی انجام شود، به کسب و کارها این فرصت را می دهد که رویکردی جامع برای بررسی فرآیند و بهبود کل کسب و کار داشته باشند. و هر ساله صدها کسب و کار کوچک برای ارزیابی سیستم های خود زمان می گذارند تا مطابقت داشته باشند و گواهینامه ISO را دریافت کنند.

چگونه یک شرکت دارای گواهینامه ISO 9001 می شود؟ کسب‌وکارهای کوچکی که متعهد به دنبال کردن انطباق هستند، اغلب بالاتر از رقبای خود قرار می‌گیرند و فرآیندهایی را برای خدمات بهتر به مشتریان و رشد کسب‌ و کار ایجاد می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پیاده سازی استاندارد ایزو 9001 برای شرکت کوچک خود به خواندن ادامه دهید تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: متن استاندارد ایزو 9001 ویرایش 2015.

 

مراحل کلیدی نحوه دریافت گواهینامه ایزو 9001

هنگامی که فرآیند با سؤالاتی غیر از "هزینه دریافت گواهینامه ایزو 9001 چقدر است؟" یا "چقدر طول می کشد تا گواهینامه ISO 9001 را دریافت کنید؟" شرکت ها به خود اجازه می دهند تا بر بهبود واقعی کل تجارت تمرکز کنند.
راه اندازی یک سیستم مدیریت کیفیت مطابق با ISO 9001 برای یک کسب و کار کوچک کار سختی نیست.  نکته کلیدی صرف زمان صرف برای درک الزامات و آنچه برای برآورده کردن هر یک از آنها نیاز است است. آخرین بازبینی استاندارد ایزو 9001 سال 2015 میلادی فرآیند ساده‌ تری را ایجاد کرد که تطابق با ISO را برای مشاغل کوچک آسان‌تر می‌کند.
این برنامه تمرکز را از کاغذ بازی به نتایج تغییر می‌دهد، انعطاف‌ پذیری ایجاد می‌کند که اجازه می‌دهد برنامه برای شرکت‌های کوچک و صنایع مبتنی بر خدمات طراحی شود، و دستورالعمل‌ های کلی را ارائه می‌دهد که می‌تواند برای هر سازمانی اعمال شود.
از دید 30000 فوتی، کسب و کارها به سادگی باید این مراحل را دنبال کنند:
- تصمیم بگیرید که گواهینامه ایزو بگیرید.
- متن فارسی و دستورالعمل های تدوین شده استاندارد را بخرید و مطالعه کنید.
- اگر به یک مشاور برای کمک به اجرای استاندارد ایزو 9001  نیاز دارید،با ما تماس بگیرید.
مشاور از یک شرکت دارای گواهینامه ISO 9001.
اگر به یک مشاور برای کمک به پیاده سازی استاندارد نیاز ندارید، پروژه  خود را به فرد توانمند، مشاور ایزو یا شرکت ایران گواه بسپارید.
هر یک از الزامات استاندارد را با فرآیندها و سیستم هایی که در حال حاضر دنبال می کنید پیاده سازی کنید و خود را آماده بازرسی جهت دریافت گواهینامه ایزو 9001 نمایید.

اگر فرآیندهای شما الزامات دریافت گواهینامه ایزو 9001  را برآورده می کند، به انجام کاری که انجام می دهید ادامه دهید.
اگر آنها الزامات را برآورده نمی کنند، برای دستیابی به بهبودها اقدام کنید
انطباق.
یک مرجع صدور گواهی ایزو 9001 یا ثبت کننده را انتخاب کنید. برای انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو 9001 می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
پس از ممیزی، در صورت لزوم، به مشکلات عدم انطباق شناسایی شده رسیدگی کنید و گواهینامه خود را دریافت کنید.
الزامات استاندارد فوق العاده مستقل هستند. از جانب اسناد و مدارک به سیاست ها و فرآیندها به استراتژیک در برنامه های رشد، این استاندارد به شرکت ها اجازه می دهد تا یک QMS گواهی شده بسازند
که کاملاً سفارشی شده است و به طور ویژه برای خدمت به ویژگی های خاص خود طراحی شده است.
در مورد استفاده از استاندارد ISO 9001 به عنوان نقشه راهنما برای بهبود مستمر و موفقیت بلند مدت.

 

چه چیزی هنگام اجرای ISO 9001 برای یک شرکت کوچک مورد نیاز نیست؟

دو عامل مهم وجود دارد که برای پیگیری استاندارد لازم نیست.

1. نیازی نیست کسی را استخدام کنید.
اولاً، برای اجرای ISO 9001 نیازی به استخدام یک نفر تمام وقت نیست. قهرمانی را در تیم خود انتخاب کنید تا تلاش ها را رهبری کند. فردی که سازماندهی شده، فرآیندگرا و متمرکز بر کیفیت باشد. اگر مطمئن نیستید که تیم شما ظرفیت رسیدگی کامل به این فرآیند را دارد، ممکن است برای کمک به توسعه درک و اطمینان از اینکه QMS شما الزامات را برآورده می کند، با مشاوران با کیفیت شریک شوید.

2. نیازی به انجام کارهای کاغذی اضافی ندارید.
دوم، صدور گواهینامه ISO نیازی به اسناد اضافی ندارد. در حالی که سوابق و مستندات بخش بزرگی از انطباق ISO هستند، این استاندارد به سادگی از سازمان‌ها می‌خواهد که فرآیندها و سیستم‌های موجود خود را به گونه‌ای که کنترل شده و به راحتی قابل دسترسی باشد سازماندهی و مستند کنند. همانطور که در طول فرآیند به سمت صدور گواهینامه ISO 9001 حرکت می کنید، ممکن است متوجه شوید که در حال حاضر تمام اسناد مورد نیاز برای مطابقت با استاندارد را دارید.

 

مدارک لازم برای صدور گواهینامه ایزو 9001:
استاندارد به مستندات در دو گروه می پردازد:
- اطلاعات مستندی که استاندارد مورد نیاز است.
- اطلاعات مستندی که توسط سازمان به عنوان موجود تعیین می شود.
- برای اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت ضروری است.
هر سازمانی قادر است مقدار کافی از اطلاعات مستند مورد نیاز برای نشان دادن برنامه ریزی، عملیات و کنترل موثر فرآیندهای خود و پیاده سازی و بهبود مستمر اثربخشی QMS را برای خود تعیین کند. اطلاعات مستند برای برقراری یک پیام، ارائه شواهدی از آنچه برنامه ریزی شده بود و آنچه انجام شده است، و برای به اشتراک گذاری کلی دانش تجاری لازم استفاده می شود.

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
145346
صفحات بازدید شده امروز
4551
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27581
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r