ایزو 21417، استاندارد غواصی

غواصی پایدار
غواصی اشتیاق میلیون ها نفر در سرتاسر جهان است، همه با یک چیز مشترک - عشق به دنیای زیر آب. با این حال، اگر غیرمسئولانه تمرین شود، فعالیت های غواصی می تواند اثر خود را در محیط دریایی به جا بگذارد. برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای ماجراجویی‌های زیر آب، ایزو دو استاندارد در مورد غواصی پایدار دارد - ISO 21416 و ISO 21417. این استانداردها با تعیین معیاری برای صنعت، تکنیک‌های غواصی را ترویج می‌کنند که اکوسیستم‌های دریایی را حفظ می‌کنند و در عین حال تعهد غواصان را نسبت به رفتار طرفدار محیط‌زیست تقویت می‌کنند. .

غواصی اشتیاق میلیون ها نفر در سراسر جهان است.

اگر یک برنامه آموزشی این استانداردها را داشته باشد، به این معنی است که غواصان شرکت کننده زمینه کاملی در بهبود آگاهی زیست محیطی و شیوه های زیست محیطی پایدار در جامعه غواصی داشته اند. این اقدامات که شامل فعالیت‌هایی مانند غواصی و غواصی آزاد می‌شود، به ترویج گردشگری پایدار و در نهایت، حفظ محیط طبیعی که صنعت پیرامون آن ساخته شده است، کمک می‌کند.

مراکز غواصی سازگار با محیط زیست

غواصان چه یک مبتدی و چه علاقه مندان باتجربه، می خواهند بتوانند تمام توجه خود را بر روی محیط آبی متمرکز کنند. هدف مراکز غواصی کمک به آنها برای لذت بردن ایمن از دنیای زیر آب و توسعه آگاهی از طبیعت ظریف آن است. در قلب صنعت غواصی، آنها مکان هایی هستند که مردم از آنها غواصی می کنند، گواهینامه می گیرند یا تجهیزات اجاره می کنند.

برنامه های آموزشی بخش مهمی از غواصی هستند، بنابراین ISO 24803 تضمین می کند که مراکز غواصی بهترین شیوه ها را در مورد همه چیز از آموزش کارکنان گرفته تا تجهیزات اضطراری رعایت می کنند. این برنامه که توسط تیمی از کارشناسان بین المللی توسعه یافته است، به استانداردسازی شرایط آموزشی در صنعتی که به برخی از دورافتاده ترین نقاط جهان می رسد کمک می کند. همچنین اکنون پروژه‌هایی برای استانداردسازی آموزش با دستگاه تنفس مجدد بسیار دشوار - اما به طور فزاینده محبوب - ادامه دارد.

غواصان می خواهند بتوانند تمام توجه خود را بر روی محیط آبی متمرکز کنند.

دانستن نحوه ارزیابی یک مرکز غواصی مهم است، زیرا ایمنی شخصی به تجهیزات و شهریه خوب بستگی دارد. استانداردها به غواصان این اطمینان را می دهند که چه آنها در عمق 20 متری سطح دریای کارائیب باشند و چه اولین قدم های غواصی خود را در تایلند بردارند، آنها با ایمن ترین و حرفه ای ترین افراد اطراف غواصی می کنند. به عنوان مثال، در مصر، ما در حال حاضر مزایای آن را می بینیم. پذیرش سراسری ISO 24803 منجر به بهبود قابل توجهی در کیفیت و ایمنی مراکز غواصی در سراسر کشور شده است که پیامدهای مثبتی بر محیط زیست دریایی دارد. در نتیجه، بسیاری از کارت های گواهی غواصی صادر شده در کشور اکنون استاندارد ISO را نشان می دهند.

تحقیق در اعماق دریا
مجموعه مهارت یک غواص به این معنی است که آنها می توانند نقشی حیاتی در انجام کارهای علمی در زیر آب داشته باشند. از جمع‌آوری نمونه‌ها تا حفاظت از سایت‌های میراث فرهنگی، این غواصان باید دانش روش‌شناسی علمی و حفاظت از محیط زیست را با استعداد و ایمنی غواصی ترکیب کنند.
این رشته در حال حاضر بسته به جغرافیا و سازمان‌های درگیر به روش‌های مختلفی تنظیم می‌شود، فرآیند پیچیده‌ای که قرار است با یک چارچوب غواصی علمی یکپارچه ساده‌سازی شود. در حال حاضر در حال توسعه، استاندارد ISO 8804 سه قسمتی، الزامات آموزشی را برای سه سطح غواص علمی تعریف می‌کند و به جامعه راهنمایی می‌کند تا در شرایط آزمایشی و محیطی مختلف، تمرین ایمن را ارائه دهد.
استانداردهای ISO برای غواصی توسط کمیته فنی ISO/TC 228، گردشگری و خدمات مرتبط تهیه شده است.

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
145699
صفحات بازدید شده امروز
4904
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27935
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r