گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی

گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  طی دوره 16 ساعته ارزیابی ریسک برای متقاضیان (مسئول ایمنی کارگاهی) صادر می شود. متقاضیان گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی باید از طریق دفاتر انجمن ایجاد شده در در ایران، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت اداره کار، کانون های ایمنی و یا شرکت های مشاوره ای اقدام به ثبت نام در دوره های 16 ساعته ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه، حضور در دوره و آزمون بدهند. در صورت قبولی در آزمون، گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی توسط اداره کار صادر می شود. باید توجه داشته باشید فقط گواهینامه های که توسط اداره کار صادر می شود دارای اعتبار است و چنانچه گواهینامه صادر شده فاقد مهر مرکز تحقیقات باشد و در سامانه http://scrtash.ir/certificates استعلام نشود، فاقد اعتبار است.

اما متقاضیان اخذ گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی برای دریافت این گواهینامه سوالاتی دارند که در زیر به پرسش و پاسخ این موضوع می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: گواهینامه دوره هشت ساعته کارگری.

 

پرسش و پاسخ در مورد اخذ گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی:

1. مدرک تحصیلی فرد متقاضی گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی چه باید باشد؟ حداقل مدرک تحصیلی متقاضیان بابت دریافت این گواهینامه باید دیپلم باشد. اگر مدرک تحصیلی دیپلم است یک دوره ایمنی عمومی ویژه مسئول ایمنی نیز باید گذرانده شود و گواهینامه دوره 40 ساعته ایمنی و بهداشت اخذ شده باشد، سپس اقدام به اخذ گواهینامه دوره 16 ساعته ارزیابی ریسک کنید. اگر مدرک تحصیلی کارشناسی باشد فقط گواهینامه دوره 16 ساعته ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی نیاز است و چنانچه مدرک تحصیلی مربوط به رشته HSE است، نیاز به هیچ گواهینامه یا دوره ی مکملی ندارید.

2. نحوه ثبت نام و دریافت گواهینامه آموزشی ارزیابی ریسک مسئول ایمنی چگونه است؟ دوره ارزیابی ریسک توسط مرکز تحقیقات و تعلیمات اداره کار برگزار می شود. متقاضی به صورت مستقیم می تواند وارد سایت شود و پروسه ثبت نام را طی نماید. لینک سایت مرکز تحقیقات در بالا ذکر شده است. متقاضیان می توانند توسط دفاتر انجمن استانی اقدام به ثبت نام دوره آموزشی ارزیابی ریسک نمایند. بنابراین، باید به دفاترانجمن استانی مراجعه کنید. اطلاعات و آدرس این دفاتر را می توانید توسط گوگل سرچ کنید یا به اداره کار استان خود مراجعه کنید.

3. آیا حضور در دوره های 16 ساعته ارزیابی ریسک ضروری است؟ بله - متقاضیان باید 16 ساعت طی دور روز در دوره حضور داشته باشند و پس از پایان دوره محل آزمون مشخص می شود و چنانچه در آزمون نمره قبولی دریافت کنند گواهینامه توسط اداره کار صادر می شود.

 

 

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
145475
صفحات بازدید شده امروز
4680
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27710
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r