CE، مراحل علامت گذاری CE

مرحله اول از علامت گذاری CE
دستورالعمل یا دستورالعمل هایی را که برای محصول شما قابل اجرا است شناسایی کنید. شما می توانید این دستورالعمل ها را به صورت رایگان از وب سایت اتحادیه اروپا دانلود کنید. برای دانلود کلیک نمایید.
اگر محصول شما تحت هیچ یک از این دستورالعمل ها قرار نمی گیرد، علامت گذاری CE در حال حاضر امکان پذیر نیست.
با این حال، همه محصولات باید با مفاد دستورالعمل ایمنی عمومی محصول 2009/95/EC مطابقت داشته باشند. اطلاعات بیشتر در وب سایت کمیسیون رقابت و حمایت از مصرف کننده نیز موجود است.
ممکن است به محصول شما گواهی CE تعلق نگیرد و شما  بخواهید نشان دهید که فعالیت های تولیدی یا فروش و توزیع شما مطابق با بهترین رویه است، بنابراین می توانید اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 9001 توسط شرکت ایران گواه نمایید.

مرحله دوم از علامت گذاری CE

روش ارزیابی انطباق را که باید انجام شود شناسایی کنید. این می تواند خوداظهاری باشد، شامل آزمایش، بازرسی یا ارزیابی سیستم کیفیت از یک سازمان اطلاع رسانی یا ترکیبی از این موارد باشد. روش ارزیابی انطباق بسته به محصول شما و دستورالعملی که در رابطه با آن علامت CE خواهید داشت، متفاوت خواهد بود.

مرحله سوم از علامت گذاری CE

تاریخی را که باید تا آن زمان اقدام کنید مشخص کنید. این تاریخ لازم الاجرا شدن این دستورالعمل خواهد بود. اکثر دستورالعمل ها در حال حاضر لازم الاجرا هستند. در این موارد، عرضه یک محصول در بازار بدون علامت CE تخلف است، زیرا نشان دهنده فرض انطباق با تمام قوانین مربوطه است.

مرحله چهارم از علامت گذاری CE

مشخص کنید که آیا استانداردهای هماهنگ اروپایی برای محصول شما قابل اجرا است یا خیر. اینها همیشه برای تولیدکنندگان اجباری نیستند، اگرچه این فرض وجود دارد که انطباق با این استانداردها با بخش مربوطه دستورالعمل مطابقت دارد. در صورت امکان یا مناسب، تولیدکنندگان باید از استانداردهای هماهنگ پیروی کنند.

مرحله پنجم از علامت گذاری CE

اطمینان حاصل کنید که محصول با تمام الزامات اساسی دستورالعمل(های) مطابقت دارد. اقدامات مناسب را برای مطابقت یا شناسایی داده ها و گزارش های آزمایشی موجود انجام دهید.

مرحله ششم از علامت گذاری CE

مشخص کنید که آیا ارزیابی مستقل انطباق شما با دستورالعمل، یا برخی از جنبه‌های آن، از سوی یک سازمان مطلع مورد نیاز است یا خیر. این در دستورالعمل بیان شده است و به محصولی که دارای علامت CE هستید بستگی دارد. شما نباید علامت CE را تا زمانی که تمام گواهینامه های لازم از سازمان اطلاع رسانی دریافت نشده باشد، روی محصول خود قرار دهید. فهرستی از سازمان‌های اطلاع‌رسانی شده و دستورالعمل‌هایی که به آنها اطلاع داده شده است را می‌توانید در وب‌سایت NANDO پیدا کنید.

مرحله هفتم از علامت گذاری CE

اسناد فنی مورد نیاز دستورالعمل ها را حفظ کنید. مستندات فنی شما باید از انطباق شما با الزامات دستورالعمل پشتیبانی کند. حفظ این مستندات ضروری است.

مرحله هشتم از علامت گذاری CE

اعلامیه انطباق و شواهد پشتیبان مورد نیاز را تهیه کنید. اعلامیه انطباق همراه با اسناد فنی باید در صورت درخواست در اختیار مقامات ذیصلاح (اعضای اتحادیه اروپا) قرار گیرد.

مرحله نهم از علامت گذاری CE

با مرجع صدور گواهینامه CE ارتباط بگیرید و تمامی مدارک و مستندات مربوط به محصول را جهت علامت گذاری CE در اختیار آنها بگذارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از مراجع صادر کننده گواهی CE همچنین نحوه ی دریافت گواهینامه CE جهت صادرات می توانید با شرکت ایران گواه ارتباط بگیرید.

 

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
145536
صفحات بازدید شده امروز
4741
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27771
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r