استاندارد ایزو مربوط به افزایش سطح دریا

مقاله استاندارد ایزو مربوط به سطح دریا تحقیقاتی بوده و رونوشت از سایت ISO و مقاله "محققان استانداردهایی را برای انطباق با افزایش سطح دریا بررسی می کنند" تدوین شده است.

همکاری جدید با دانشگاه فناوری دلفت می‌تواند به شناسایی فرصت‌ها برای استانداردهای جهانی سازگاری با آب و هوا برای کمک به جوامع ساحلی که توسط افزایش آب‌ ها در معرض تهدید هستند، کمک کند.

کمک هزینه تحقیقاتی ISO 2022 برای شناسایی اقدامات سازگاری با آب و هوا که می تواند در پاسخ به افزایش سطح جهانی سطح دریا استاندارد شود، تأمین مالی می کند. چنین اقداماتی حوزه های بسیاری را شامل می شود، از راه حل های مبتنی بر طبیعت گرفته تا دایک ها و سیستم های زهکشی. این تحقیق همچنین با طیف گسترده ای از جوامع ساحلی، از جمله برخی از آسیب پذیرترین جوامع که اغلب نادیده گرفته می شوند، درگیر خواهد شد. ما پنج سوال از محققان فیلیپو گریلو و مارتین ویاردا پرسیدیم تا درباره کار آنها بیشتر بدانیم.

بیشتر بخوانید: مدیریت پروژه استاندارد ایزو 21502 چیست؟

 

افزایش سطح دریا مناطق زیادی را لمس می کند - رویکرد کلی که در پیش خواهید گرفت چیست؟

فیلیپو: تحقیقات ما در طول سال آینده چندین مرحله را طی خواهد کرد. ما با بررسی اقدامات بالقوه انطباق با افزایش سطح دریا که امروز وجود دارد شروع خواهیم کرد. ما با "نقشه برداری" که استانداردهای موجود به این اقدامات مربوط می شود، بر این امر تأکید خواهیم کرد. از طریق گفتگوهای جهانی، ما سعی خواهیم کرد بفهمیم کدام فرصت ها فوری ترین و در سطح جهانی مرتبط هستند. این یک فرآیند عظیم است. خوشبختانه، ما از سایر محققان دانشگاهی از جمله پروفسور هنک جی. دی وریس (دانشگاه اراسموس روتردام)، پروفسور نیلکه دورن (دانشگاه فناوری دلفت) و دکتر گیرتن ون د کا (دانشگاه فناوری دلفت) حمایت خواهیم کرد.

 

چرا چنین «رویکرد مشورتی جهانی» مهم است؟

مارتین: اگرچه افزایش سطح دریا تقریباً همه جوامع ساحلی را تحت تأثیر قرار می دهد، اما می دانیم که جوامع به طور نابرابر تحت تأثیر قرار می گیرند. علاوه بر این، آنها نیازها و توانایی های یکسانی ندارند. بنابراین افزایش سطح دریا ما را ترغیب می کند که نسبت به بافت های محلی که با شرایط منحصر به فرد اجتماعی-اقتصادی، نهادی و جغرافیایی مشخص می شوند، حساس باشیم. رویکرد مشورتی ما به این معنی است که ما نه تنها کارشناسان متعارف را درگیر می کنیم، بلکه سعی می کنیم ذینفعان محلی را نیز در بر بگیریم. تجربیات آنها به زمینه سازی مشکل و اقدامات لازم کمک می کند. این نوع تعامل برای پشتیبانی از پایین به بالا نیز مهم است.

 

در این ماه، توجه جهان به نشست آب و هوای سازمان ملل متحد، COP27 معطوف شده است، تحقیقات شما چگونه با تلاش‌های جهانی موجود مطابقت دارد؟
مارتین: اگرچه ما در COP27 شرکت نخواهیم کرد، اما تحقیقات ما با گفتمان گسترده تری در مورد سازگاری آب و هوا در پاسخ به افزایش سطح دریا طنین انداز می شود. برای مثال، ما بر اساس گزارش‌های IPCC با ترسیم اقدامات سازگاری حفاظتی، سازگار و عقب‌نشینی که توسط پزشکان استفاده می‌شود، استوار می‌شویم. علاوه بر این، تحقیقات ما تکمیل کننده بسیاری از ابتکارات اقلیمی خواهد بود به این معنا که دیدگاه‌های ذینفعان را برای شناسایی زمینه‌های مشترک برای اقدام اقلیمی پل می‌کنیم. به این ترتیب، ما در حال ایجاد حرکت برای یک پاسخ حمایتی جمعی هستیم.
فیلیپو: و علاوه بر COP27، که برنامه آن تا حدی به آب اختصاص دارد، این پروژه با اهداف برخی از اهداف توسعه توسعه سازمان ملل متحد، و با برنامه های کاری UNDRR و بانک جهانی از جمله دیگر هماهنگ است. به عنوان مثال، ما رویه‌های ارزیابی خطر و سیستم‌های هشدار را مشاهده کردیم که از کشوری به کشور دیگر متفاوت است - آنچه لازم است مجموعه‌ای از قوانین پشتیبانی شده جهانی برای سازگاری با آب و هوا است.

 

به نظر شما چگونه می توان این تحقیق را بر اساس یا عملی ساخت؟
فیلیپو: تحقیقات ما تصمیم گیرندگان را در مورد اقدامات سازگاری آب و هوا که در سطح جهانی مرتبط هستند و می توانند از استانداردسازی بهره مند شوند، آگاه می کند. از آنجا که استانداردسازی مبتنی بر کمیته یک فرآیند اجماع محور است، ما بررسی خواهیم کرد که چه فرصت هایی برای استانداردسازی فضایی برای اجماع فراهم می کند. با این بینش، ISO می‌تواند به طور بالقوه گروه‌های کاری را برای رسیدگی به این فرصت‌ها برای گرد هم آوردن دانش پراکنده و ایجاد شبکه‌های قدرتمند ایجاد کند. ما همچنین قصد داریم سایر نهادهای استاندارد منطقه ای و ملی و همچنین سایر مؤسسات دولتی و خصوصی که چنین دانشی دارند را درگیر کنیم.

 

لینک مقاله:

https://www.iso.org/contents/news/2022/11/iso-researches-sea-level-rise.html

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
144884
صفحات بازدید شده امروز
4089
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27119
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r