hse

ایمنی , بهداشت , محیط زیست, HSE

HSE چیست, تعریف HSE چیست, HSE-MS , گواهینامه HSE , گواهی نامه HSE-MS , اخذ گواهی نامه اچ اس ای, گواهینامه ایمنی بهداشت و محیط زیست , کاربرد گواهینامه HSE در صنعت, گواهینامه HSE جهت صنایع خودرو, اخذ گواهینامه HSE راحت و ارزان, اخذ گواهی نامه HSE-MS , گواهی نامه HSE همان OHSAS میباشد, اطلاعات در مورد HSE , HSE در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و ... کلماتی هستند که متقاضیان اخذ گواهینامه HSE باجستجو درسایت گوگل بدنبال اهداف میگردند ، ابتدا درمورد HSE و نحوه آشنایی با HSE صحبت میکنیم واینکه اصولا تعریف کلمه HSE چیست .

تعریف HSE :

HSE متولی و عهده دار کلیه مسائل مربوط به بهداشت کار، صنعتی و محیط، ایمینی و محیط زیست میباشد حرف اول کلمات Healthبه معنی بهداشت و Safety به معنی ایمنی و همچنین Environment به معنی محیط زیست تشکیل شده است.

بالواقع HSE، موضوعات بهداشت، ایمنی و محیط زیست را در پروژه ها تحت کنترل خوددرمی آورد. درهرکدام ازشاخه هایHSE مواردی گنجانده شده که هریکب تنهایی شامل موارد متعددی می باشد :

بهداشت(H): پروژه های مختلف شامل بهداشت عمومی (فردی) بهداشت محیط و بهداشت حرفه¬ای می شود حائز اهمیت می¬باشد. بهداشت فردی به سلامت مجموعه افراد مربوط می شود، بهداشت محیط پیرامون پروژه رادربر می گیرد ، بهداشت حرفه ای شامل یکسری آنالیز شغلی می شود.
ایمنی(S): درهرپروژه یکسری مخاطرات ایمنی وجود داردکه درصورت عدم رفع آن مغایرتها ممکن است منجر به حوادثی شود.درزمینه ایمنی درپروژه ، مسائل گسترده ای مطرح می شود که خود شامل چند دسته است. دسته اول مربوط به ایمنی در عملیات می باشد که خود شامل حفاری، کار در ارتفاع، جوشکاری و برشکاری، ایمنی ماشین آلات و می باشد. دسته دوم مربوط به ایمنی در پروژه ها است که شامل ایمنی انبار، مدیریت حریق، محصورسازی، علائم هشداردهنده ومی باشد. و دسته سوم شامل ایمنی اشخاص در پروژه ها می باشدکه شامل استفاده از تجهیزات حفاظت فردی است.
محیط زیست(E): محیط زیست در پروژه های مختلف عمرانی شامل موارد هوا، خاک، آب می باشد که بسته به نوع منبع آلایندگی نوع آلاینده متفاوت می باشد. در پروژه های عمرانی آلودگیهای منتشره بیشتر شامل آلودگی خاک از طریق انتشار مواد نفتی مثل گازوئیل که جهت سوخت ماشین آلات بکار می رود می باشد، که از منبع نگهدارنده نشت می کند و یا آلودگی هوا از طریق انتشار گازهای هیدروکربن نسوخته از اگزوز ماشین آلات می¬باشد که نیاز به تعمیر و نگهداری می¬باشد. در ضمن با توجه به پیشرفت تکنولوژی درحفاریهای عمرانی و فعالیتهای مختلف از تجهیزات پیشرفته استفاده می¬شود که باعث آلودگی صوتی شهری میگردد.
بررسی علمی و نوین سه عامل سلامت(Health)، ایمنی(Safety)و محیط زیست (Environment) در انجام کلیه پروژه های عمرانی، معدنی و نفت و گاز که هم اکنون جزئی جداناپذیر از پروژه ها در دنیا محسوب می شوند ولی در کشورهای در حال توسعه تنها جنبه انتخاب دارند و هنوز صورت قانون به خود نگرفته است .

مقوله HSE در کشور ما مبحثی نو بنیاد است . به همین دلیل ساختار هویت بخشی به آن و همچنین اجرای قوانین HSE ، همچون اجرایی کردن دیگر قوانین مستلزم فراهم نمودن و ابزار ومنابع است . از آنجایی که مهیا کردن امکانات ، وجود منابع مالی ، علمی و انسانی را می طلبد ، مدیریت استفاده از این منابع وامکانات به منظور کاهش هزینه ها ضروری است . مدیریت HSE بر مبناهای مختلفی قابل اجرا می باشد که مناسب ترین آن با توجه به ساختار صنایع کشورمان ، مدیریت HSE بر مبنای ریسک است .

HSE در صنعت :

فلسفه HSE در صنعت نفت، درراستای توسعه پایدار و کرامت انسان از طریق نگاهی سیستماتیک و مرتبط با عوامل مختلف بهداشت، ایمنی و محیط زیست صنعت نفت در زندگی انسان رشد و توسعه همه جانبه کشور اهمیت ویژه‌ای را ایفا می‌کند.

این فلسفه و نگرش، استراتژی به حداقل رساندن اثرات نامطلوب صنعت بر محیط و افزایش اثرات مطلوب آن‌ها با تأمین ایمنی همه جانبه کلیه کارکنان و همکاران سازمان، تجهیزات و تاسیسات، به صفر رساندن حوادث و آسیب‌ها از طریق حذف شرایط نا ایمن و ارتقاء سلامت افراد، ایمنی و محیط زیست در کلیه سطوح سازمان و حفاظت از محیط زیست به عنوان سرمایه بشریت را دنبال می‌کند.

نظام مدیریت یکپارچه HSE با ایجاد بستر فرهنگی خلاق و نگرشی نو و سیستماتیک، به تبیین تأثیر متقابل عوامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست پرداخته و از این طریق نواقص، مخاطرات بالقوه، حوادث و مشکلات را بطور نظام‌مند مورد ارزیابی قرار داده و روش‌های مبتنی بر پیشگیری را ارائه می‌دهد.

گروه ایران گواه نظر بتجربه کارشناسان خوددر حوزه HSE-MS , HSE , OHSAS و گواهینامه های مربوط باین حوزها میتواند بهترین راه جهت اشنایی و راهنمایی کارفرمایان جهت اخذ گواهینامه HSE ویا رسیدن به گواهی نامه ارزان و سریع HSE نماید .

متقاضیان اخذ گواهینامه HSE باجستجو درسایت گوگل باذکر عناوین ذیل اهداف رادنبال مینمایند :

گواهینامه HSE

اخذ گواهی نامه HSE

مدرک HSE

گواهینامه اچ اس ای از کجا بگیرم

گواهی نامه HSE از کجا بگیرم

گواهینامه HSE ارزان و سریع

گواهینامه ایمنی بهداشت و محیط زیست

اخذ HSE راحت و سریع

اخذ مدرک HSE

گواهینامه HSE ارزان

فرق بین گواهینامه HSE و گواهی نامه OHSAS

آماربازدیدکنندگان

مجموع بازدید کنندگان
33
صفحات بازدید شده
145271
صفحات بازدید شده امروز
4476
بازدید کنندگان امروز
3
صفحه منتخب امروز
بازدید از صفحات دیروز
3285
بازدیدکنندگان دیروز
2
صفحه منتخب دیروز
بازدید هفته گذشته
27507
بازدید کنندگان هفته گذشته
9
صفحه منتخب هفته پیش

موقعیت شرکت

تهران – شهرک گلستان – خیابان بیگدلی – شهرک یاس – بلوار ولایت – کوچه میرهاشمی غربی – پ ۱۴– ط۳ – واحد ۶
شماره تماس:

51 94 76 44   021

56 94 76 44   021

67 59 764   0912

48 49 473   0922


آدرس ایمیل: [email protected]r